Diyet Yapan Bayanlar Bu Besinlere Dikkat!

Paylaş
 

Diyet yapan bayanlar bu besinlere dikkat!

Biz kadınların hayatının büyük bir bölümü maalesef eski diyet yapmakla geçiyor. Fakat bilinçli bir diyet yapmadığınız takdirde verdiğimiz kiloları fazlasıyla alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bugünkü yazımda sizlere diyet yapmanın altın kurallarından bahsedeceğim. Tek tek sıralayacağım kurallara uyduğunuz takdirde diyetinizden iyi sonuçlar almanız mümkün. Dilerseniz sözü uzatmadan altın kuralları mı geçelim.

1. Diyet yaparken yapılan en büyük hatalardan biri de yağlı ve karbonhidratlı gıdaları birlikte tüketmelidir. Karbonhidratlar vücudumuzda enerji sağladığı için oldukça önemlidir. Fakat karbonhidratlar ve yağlar bir arada tüketirseniz aldığınız yağlı besinler depolanır.
karbonhidratlı gıdalar

2. Ünlü kalp profesörü Canan Karatay’ın önerdiği fındık metabolizma yardımcı bir besindir. Fakat fındık yararlı bir besinin diye baktığımızda fayda var. Her gün tüketeceğiniz bir avuç fındık yağ yakan gelmeyen hızlanmasını sağlar.
FINDIK
3. Canan Karatay’ın Şiddetle tavsiye ettiği bir diğer önerisi kahvaltınızı krallar gibi yapmanızdır. Son yıllarda yapılan araştırmalarda kahvaltı öğününü atlayan kişilerde obezite oranı daha yüksektir.
KAHVALTI
4- Düzenli bir şekilde egzersiz yapıyorsanız mutlaka Hindistan cevizi yağını tercih etmelisiniz. Yine yapılan araştırmalarda Hindistan cevizinin metabolizmayı hızlandırdığını veya yağ yakımını kolaylaştırdı açıklanmıştır.
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

5- Düzenli uykunun insanları zayıflattığını duyduğumda çok şaşırmıştım. Düzenli uykunun kilo vermeye yardımcı olmasının sebebi ise uykusuz kalan vücut beyine Doyum mesajı veren hormonları azaltıyor. Yapılan araştırmalarda düzensiz uykuya sahip kişilerin obeziteye yakalanma riskinin daha fazla olduğu görülüyor.
KALİTELİ UYKU
6- Aslına bakarsanız ilk madden kesinlikle bol su tüketmek olmalıydı. Çünkü gerek diyette gerek sağlıklı yaşamda tüm organları etkileyen en önemli besin sudur. Özellikle sağlıklı bir kilo vermek istiyorsanız kesinlikle su içme alışkanlığı kazanmalısınız.
BOL SU İÇME
7- Yedinci kuralımız sert besinler yani çiğnenmesi zor besinler tüketin. Çünkü yumuşak Besinleri tüketirken az enerji harcanırken çiğnemesi zor besinlerde daha çok enerji tüketilir.
SERT BESİNLER
8- Greyfurt koklayın! Bu madde mi size oldukça şaşırttı Öyle değil mi? Ünlü şarkıcı Jennifer Lopez’in güzellik sırları hakkındaki yazımda greyfurt yağı kokladığını daha önceki yazılarımda sizinle paylaşmıştım. Sebebi ise greyfurt yağının kokusunun böbreklerimizdeki enzimleri harekete geçirmesi ve bunun sonucunda yağları parçalaması imiş. eminim siz de benim gibi çok şaşırdınız.
GREYFURT
8. Son olarak tüm diyet yapan bayanlara öderim diyet yanında egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Yürüyüş yüzme gibi egzersizler metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermenize yardımcı olacaktır.
EGZERSİZ

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Bu yazı 761 kere okundu.
 • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

REKLAM
ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU