Klomen Tedavisi İle Hamile Kalınır mı?

Doğal yollarla hamile kalınamıyorsa, kısırlık testi yapılması gerekir. Böylece gebe kalmaya engel olan sorun tespit edilebilir ve uygun bir tedavi yöntemiyle iyileştirilebilir. Teknolojinin ve bilimin sağlık alanında ilerlemesi, günümüzde kısırlık tedavisi için birçok alternatifin sunulmasına yardımcı olmaktadır. Bu tedavilerin biri de Klomen tedavisi, yani klomifen alımının sağlanmasıdır.

Klomen, kadınlarda görülen yumurtlama probleminin giderilmesi için üretilmiş bir ilaçtır. Polikistik over sendromu, sebebi belirlenemeyen kısırlık ve ovulasyon (yumurtlama) bozukluğunun teşhis edildiği hastalara reçete edilir. 50 sene önce piyasaya sunulmuş olan Klomen, kesinlikle bir hekimin onayı ve gözlemi altında kullanılmalıdır. Aksi halde ciddi sağlık problemleri meydana gelecektir.

Klomen, doğal şekilde hamile kalamayan kadınların kullanımı için üretilmiştir. Halk arasında yumurtlama iğnesi adıyla da bilinir. Senelerdir güvenli bir kullanım sunan Klomen, yumurtlama işleminin sağlıklı şekilde gelişmesi ve anne adayının gebe kalmak için hazır olmasını sağlamaktadır.

Klomen İle Gebe Kalanların Yorumları

Yanlış ilaçlar aldığım için yumurtlama tembelliği problemim vardı. 2 ay boyunca Klomen tedavisi gördüm ve hastalığım iyileşti. Kasım ayında ilacı kullanmayı bıraktım. En son regl olduğum tarih ise 16 Aralık. Daha sonrasında da gebe kaldım.

Klomenle ikiz bebek sahibi olanlardanım. Klomen ilacının sağladığı hormon desteği, adet döngüsünün ardından daha fazla yumurta üretilmesine neden olur. Bu sayede yalnızca bir yumurta döllenip bebek olabilecekken, 6 ya da 7 taneye kadar yumurta döllenebiliyor. İğne ise, yumurtaların çatlayabilmesi için yapılan bir uygulamadır. Çünkü çatlamamış olan yumurtaların döllenmesi mümkün değildir. Yumurtaların gelişimi ultrason ile izlenir ve yeterli büyüklüğe geldikleri zaman iğne uygulaması yapılır. Ardından ne zaman cinsel ilişkiye girmeniz gerektiği belirtilir. Klomen kullanarak gebe kalacaksınız, birden fazla yumurta gelişebilir ve sağlıklı bir şekilde çatlayabilir. Bu durumda çoğul gebelikler (ikizler, üçüzler vb.) oluşur.

Ben Klomen kullanmaya başladığım ilk ayda gebe kaldım. En son 31 Aralık 2008 tarihinde regl olmuştum. Reglimin beşinci gününde ilacı kullanmaya başladım ve beş gün boyunca devam ettim. Ardından 1 gün ara vererek cinsel ilişkiden kaçındık. İlerleyen günlerde ise günde birkaç kez ilişkiye girerek gebe kaldım.

Allah evlat sahibi olmak isteyen kimseyi geri çevirmesin, herkese bu duyguyu yaşamayı nasip etsin. Ben geçtiğimiz senenin 2 ayında Klomen tedavisi gördüm. Hemen ardından gıda takviyesi ve serophene kullanmam gerekti. Hamile kalmayı başardım ama 2. ayda düşük yaparak bebeğimi kaybettim.

Ben hayatımda ilk kez Klomen kullandım. Ardından iğne uygulaması ile 1. ayda gebe kaldım çok şükür. Tabi gebe kalmadan önce 9 aylık bir deneme süreci yaşadık.

Merhaba, ben de Klomen kullanmıştım bir dönem. Ancak eşimin sperm sayısı yetersiz çıktığı için sonrasında aşılama yöntemiyle gebe kaldım. Yakın bir dostum Klomen kullanmaya başlayarak ilk aydan gebe kalabilmişti ama. Şu an sağlıklı ve çok güzel bir kızı var.

Ben 4 ay önce Klomen kullanmaya başladım. Tabi çatlatma iğnesi de yapıldı ve gebe kaldım. Ama sevincim çok kısa sürdü çünkü 7. haftada düşük yaptım. Kürtajın ardından 3 ay geçti. İlk denemede gebe kaldığım için bu ay yeniden ilacı kullanmaya başladım.

Merhaba, ben de 4 ay önce çok zorlu bir süreç yaşadım. Yalnızca Klomen tedavisi ile ilk aydan gebe kaldım fakat dış gebelik olduğunu öğrendik. Geçtiğimiz gün başka bir doktora giderek durumu anlattım ve yine Klomen tedavisi önerildi. Cumartesi gününden itibaren yeniden kullanmaya başlayacağım.