Rahim Filminden Kaç Ay Sonra Hamile Kalınır?

Rahim filminin yani HSG testinin ardından hamile kalan çok sayıda kadın vardır. Rahim filminin çekilmesinden sonraki 4 aylık süreçte hamile kalma ihtimali fazladır. Bu durum, bilimsel çalışmalarla da doğrulanmıştır.

Rahim Filminden Sonra Hamile Kalanların Yorumları Nasıldır?

Ben 10 sene evvel rahim filmi çektirmiştim ve sonuçlarım temiz çıkmıştı. Hiç ihtimal vermiyordum ancak o ay içinde hamile kaldım. Şu anda bir kızım var. Sanırım bu ilaç, hafif derecedeki yapışıklıkların açılmasını sağlıyor ve rahmi temizliyor. Yine çocuk sahibi olmak istiyoruz fakat olmuyor. Yeniden çektirmeyi düşünüyorum.

Benim ablam 7 yıllık evliydi fakat bir türlü bebek sahibi olamıyordu. Rahim filmi çektirdikten sonra mutlu haberi aldı. İlk bebeği düştü, 1 yıl boyunca yeniden denedi ancak yine olmadı. Bir daha rahim filmi çektirdi ve tekrar hamile kaldı. Yeğenim şu an 15 aylık. Ben de 4 sene önce evlendim, geçtiğimiz yıl rahim filmi çektirmiştim lakin maalesef bende işe yaramadı. Bu ay ise tüp bebek tedavisi gördüm, sonuçlarım dün çıktı. Ne yazık ki o da olumsuz. Umarım ikinci denememde sonuç alırım.

Jinekoloğum defalarca bana rahim filmi çektirmem gerektiğini söylemişti, fakat ben pek ciddiye almıyordum. Nihayet ısrarlarına dayanamayarak yaptırdım. Üç ay bile olmadan hamile kaldım.

Ben de rahim filmi çektirdim ve üzerinden 3 ay geçtikten sonra hamile kaldım. Kanallarımın açık olduğu tespit edildi, onunla bir ilgisi var mı emin değilim, sonuçta bu nasip kısmet işi. Benim de eşimin de hiçbir problemi olmamasına rağmen bebek sahibi olamıyorduk. HSG yani rahim filminden sonra hamile kalma olasılığı çok yüksek. Bu da rahim filminin en büyük yararlarından biridir. Zira bu test sırasında kullanılan verien kontras isimli madde, rahmin içini temizleyerek tüplerdeki tıkanıklığı giderebiliyor. Elbette her kadında aynı etkiyi göstermeyebilir.

Rahim filmi çektirdikten 2 ay sonra hamile olduğumu öğrenmiştim. Fakat ne yazık ki bebeğimi düşürdüm, umarım isteyen herkes hamile kalabilir.

Ben polikistik over hastasıyım. Ocak ayında rahim filmi çektirmiştim, Şubat ayında gebe kaldım. Şükürler olsun şu an 11. haftamdayım. Umarım siz de bu mutluluğu yaşarsınız.

Merhabalar, ben 5 Nisan tarihinde rahim filmi çektirdim, üç gün evvel idrarımda ve ardından kanımda pozitif değer çıktı. İki yıldır çocuk özlemiyle yanıyorduk, çok mutlu olmuştuk fakat sevincimiz yarım kaldı. Ertesi sabah kanamam ve sancım başladı. Doktora gittim ve birkaç saat evvel düşük yaptığımı öğrendim. İnternetteki bazı forum sitelerine baktım, HSG yani rahim filminin ardından tüplerin açıldığını ve buna bağlı olarak hamile kalma olasılığının yükseldiğini fakat genelde düşük ile neticelendiğini yazmışlar.

Jinekoloğumun belirttiğine göre, rahim filmi yani HSG çekilenlere 1 ay boyunca Korunman Gerekio, ilaç ve radyasyon veriliyormuş. Bundan dolayı düşük veya özürlü doğma riski varmış.

Merhaba, ben 1 yıllık evliyim. Geçtiğimiz ay, anestezili rahim filmi yani HSG çektirmiştim. Mümkünse anestezili çektirmenizi tavsiye ederim. Özel hastanelerde bu işlemin 700 TL gibi bir fiyatı var. Fakat bebek hasreti her şeyden daha ileri. Bana anestezi verildiği halde canım çok acımaya devam ettiği için zıplıyormuşum ve inliyormuşum, doktorum öyle dedi. Biraz zor geçtiğini söyledi ve hissedip hissetmediğimi sordu. Hiçbir şey hissetmediğimi söyledim. Uyandığımda ağrı ve sızı yoktu. Yalnızca iki gün süren lekelenmelerim olmuştu. Ancak bu normal bir durummuş. Neticede şu an hamileliğimin 6. haftasındayım.

Ben rahim filmi çektirdim ve üçüncü ayındayken tekrar regl oldum. 40 gün boyunca durmaksızın kanamam olsa da şimdi hamileyim ve gebeliğimin 4.5 ayındayım. İnşallah çocuk sahibi olmak isteyen herkes bu duyguyu tatsın, hayallerimiz hayırlısıyla gerçek olsun. Ayrıca bunu o kadar büyütmeyin, örneğin ben hamileliği hiç düşünmezken hamile olduğumu öğrenmiştim.

Ben geçtiğimiz yıl HSG çektirmiştim ve o ay içinde hamile kaldım. Hiçbir zararı söz konusu değil, bu yüzden daha fazla beklemeden hemen çektirmenizi tavsiye ederim. Fakat benim kanımda pıhtılaşma çıktı, gebeliğimin 21. haftasında bebeğimi kaybettim. Yeniden hamile kaldım ve doğuma kadar her gün pıhtılaşmayı engelleyen iğne kullanacağım. Rahim filmi çekilirken kullanılan ilaçlar, kanalların biraz temizlenmesini ve yenilenmesini sağladığından, HSG çektirdikten sonraki 6 ay içerisinde doğal yolla gebe kalabilme ihtimali çok fazla. Uzmanların açıklaması bu yönde.

Ben 4 defa HSG çektirdim. 3 yıl geçti fakat bebeğim olmadı. Daha fazla zaman kaybetmemek için bir de tüp bebek tedavisini denedik.