Cilt Sıkılaştırma İçin Neler Yapmalı?

Yaşın verdiği bir etkiyle, kilo alıp verme sonucu ya da hamilelik sonrası ciltte sarkmalar ve deformasyonlar meydana gelebilir. Bu son derece rahatsızlık verici bir olaydır. Ancak bu durumun çözümü vardır. Bir takım uygulamalarla cilt yeniden sıkılaştırılabilir. Sıkılaşan cilt ise daha zayıf bir görünüm sergiler. Vücut yeniden eski halini alarak genç bir görünüme kavuşur. Peki, cilt sıkılaştırma için neler yapmalı? Cilt sıkılaştırmanın pek çok yöntemi vardır. Üstelik cerrahi bir işlem gerek yoktur. Soğuk lipoliz, mezoterapi, enjeksiyon lipoliz ameliyatsız olarak cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Bu yöntemlerin uygulandığı en iyi kliniklerden biri Zen Polikliniktir.

Soğuk Lipoliz İle Cilt Sıkılaştırma

Zayıflamanın ve sıkılaşmanın en etkili ve en tercih edilen yöntemlerinden biri soğuk lipoliz uygulamasıdır. Sık kilo alıp vermenin bir sonucu olarak ya da hamilelik sonrasında bölgesel olarak oluşan yağların ve kendini bırakan cildin toparlanması için soğuk lipoliz çok etkili bir yöntemdir. Özellikle soğuk lipoz ile cilt sıkışlaştırma söz konusu olduğunda karşımıza son derece hassas bir süreç çıkar. Bundan dolayı bu tür yöntemler uygulanırken; alanında uzman olan bir ekipten destek alıyor olmak önem kazanır.

Zen Poliklinik de sıklıkla uygulanan bu yöntemin oldukça başarılı sonuçları vardır. Kısa bir süre içerisinde vücut harika bir görünüme ulaşabilmektedir. Çünkü bu yöntem cildin alt tabakasında yer alan yağlara direk müdahale etmektedir. Bu yağlar yöntemle dondurulur daha sonra ise yok edilir. Uygulama sonrası herhangi bir iz kalmaz vücutta. Aynı şekilde uygulama sonrasında hemen normal hayata dönülebilir. Cilt sıkılaştırma için neler yapmalı sorusunun en güzel ve en etkili cevabıdır.

Enjeksiyon Lipoliz İle Cilt Sıkılaştırma

Enjeksiyon lipoliz cilt sıkılaştırmada soğuk lipoliz kadar sık uygulanan bir yöntemdir. Farkı ise bu uygulamada kimyasal kullanılmasıdır. Bir enjeksiyon yardımı ile yağ hücrelerine kimyasalla müdahale edilir. Bu kimyasal safra tuzu da denilen deoksikolik asittir. Asit yağ hücrelerinin yapısını bozarak atrofiye neden olur. Cerrahi bir işlem olmaması sebebi ile kişi uygulama sonrasında normal hayatına devam edebilir. Sadece lokal anestezi uygulanmaktadır.